„Harci zajban, küzdelemben oldalunkon áll…”

2019. június 26., címkék: tábori lelkészség, tábori püspök, jákob jános

A Bibliában a katonák szerves részei a történéseknek. A golgotai kereszt alatt az egyik legszebb bizonyságtétel a római százados szájából hangzott el: „Bizony, Isten Fia volt ez!" (Mt 27,54) – mondja Jákob János protestáns tábori püspök, akivel a tábori lelkészi szolgálat negyed évszázaddal ezelőtti újraalakulása kapcsán beszélgettünk.

Kitüntették Jákob János tábori püspököt

2015. május 28., címkék: kitüntetés, tábori püspök, jákob jános

Május 21-én, a honvédelem napján Székesfehérvár hagyományosan gálaesten köszönti katonáit. A Vörösmarty Színházban rendezett ünnepségen idén Jákob János, Fejér megyei születésű protestáns tábori püspök is kitüntetést vehetett át.

A békesség szolgálatában

2014. február 19., címkék: tábori püspök, tábori lelkészség, tábori lelkész

Bensőséges ünnepen emlékeztek a tábori lelkészi szolgálat (TLSZ) húsz évvel ezelőtti újraindítására a magyarországi történelmi egyházak, a Honvédelmi Minisztérium (HM) és a Magyar Honvédség (MH) képviselői február 19-én Budapesten.

Beiktatták tisztébe az új tábori püspököt

2012. február 14., címkék: jákob jános, tábori lelkészség, tábori püspök, bölcskei gusztáv

Magas rangú egyházi, állami és katonai tisztségviselők előtt tette le a tábori püspöki esküt Jákob János ezredes, a Honvédelmi Minisztérium (HM) Protestáns Tábori Lelkészi Szolgálat február 1-jével kinevezett vezetője február 14-én Budapesten, az Emlékezet Templomában, amelyet annak idején az első világháborúban elesett katonák emlékére építettek.

Tábori püspököt választott a Zsinat

2011. május 27., címkék: jákob jános, tábori püspök, wáli istván cigány szakkollégium, gazdálkodási törvény, zsinati ülés, Hírek

A zsinati ülés második napján Jákob János személyében protestáns tábori püspököt választott a testület, megkezdődött a gazdálkodásról szóló törvény tárgyalása, döntés született a Református Cigány Szakkollégium megalapításáról, és a küldöttek tárgyaltak a Dél-afrikai Holland Református Egyházzal kötendő megállapodásról is.

Ez történt a Zsinat pénteki ülésén

2011. május 27., címkék: tábori püspök, jákob jános, dél-afrikai holland egyház, kiss ferenc-díj, wáli istván cigány szakkollégium, gazdálkodási törvény, zsinati ülés, Hírek, Háttér

Véget ért a XIII. Zsinat hetedik ülése. A Magyarországi Református Egyház Zsinata tárgyalta a gazdálkodásról szóló törvényt, döntött Jákob János protestáns tábori püspökké választásáról, a Dél-afrikai Holland Református Egyházzal kötendő megállapodásról. Határozott a Református Cigány Szakkollégium alapításáról, valamint a zsinati alapítású díjak idei kitüntetettjeiről is.

Katonák Genfben

2011. május 17., címkék: svájc, zarándokút, tábori püspök

A Protestáns Tábori Püspökség idén is zarándokútra vitte a magyar katonák egy csoportját.

Jubilált a börtönmisszió és a börtönlelkészi szolgálat

2010. június 02., címkék: missziói központ (rmk), Háttér, ünnepség, tábori püspök, bölcskei gusztáv, börtönmisszió

Hálaadó megemlékezést tartottak a Református Börtönmisszió húszéves és a Börtönlelkészi Szolgálat tízéves munkájáról június 1-jén Budapesten.